PLATO výstava 8 žen
Elsa Farbos, Bones for sale, 2007

8 žen
Gili Avissar (IL), Michalina Bigaj (PL), Elsa Farbos (F), Barbora Fastrová (CZ), Maika Garnica (B), Johana Pošová (CZ), Camila Steinum (N), Andi Schmied (H)
Zahájení: 11.10.2017 ve 20h
Kurátoři: Lucia Kvočáková a Piotr Sikora


Jednodenní site-specific výstava pražské MeetFactory ve spolupráci s PLATO.

Osm umělců rezidujících v MeetFactory – Gili Avissar, Michalina Bigaj, Elsa Farbos, Barbora Fastrová, Maika Garnica, Johana Pošová, Camila Steinum, Andi Schmied – a pocházejících z různých zemí se na cestě z neznámé Prahy do ještě méně známé Ostravy seznamuje s prostředím i navzájem a hraje detektivní hry. Výsledkem čtyřdenního workshopu (08. – 11.10.) bude vernisážová akce.

Když se skupina lidí, kteří se navzájem příliš neznají, ocitne díky nepředvídatelné okolnosti na určitý čas na neznámém místě, tušíme, že se co nevidět něco stane. Právě nečekaná událost je jediné, co je všechny spojuje. V časech Agathy Christie jsme se od vyprávění příběhů posunuli k nálezu mrtvého těla. Rámcový příběh, vytvářející pole pro vzájemné interakce, vede krok za krokem k postupnému odhalování podstaty každého aktéra. I když víme, jak to dopadne, stejně s napětím sledujeme každý zvrat v příběhu.

A co teprve, když se v duchu detektivního muzikálu Roberta Thomase 8 žen nabitého femininní energií sejde v centru Ostravy osm umělců nad fiktivní mrtvolou a zahrají si společně hru na vraha Městečko Palermo spí…