Program:

Ghosts of Prague (2010)
Jagdtrio (2015)
Čchi (…pro hloubavé klarinetisty) (2004)
The Journey to Ultimate Serenity (2014/2016)

Účinkuje soubor MoEns ve složení:

Kamil Doležal – klarinet, basklarinet
David Danel – housle
Balázs Adorján – violoncello
Omar Khaouaj – elektrická kytara
Hanuš Bartoň – klavír

Diriguje Miroslav Pudlák.


Pro Petra Cíglera (1978) je hudba inspirací k další práci. Kompozici se věnuje cíleně ve spolupráci s festivaly a interprety, kterým jsou psány “na míru”. Ve skladbě je autodidakt, v současné době působí jako vedoucí vědeckého týmu Syntetické nanochemie na Akademii věd ČR, kde se zabývá výzkumem nových léčiv a diagnostických metod pro medicínu. Oba obory se u něho propojují spíše v obecnější úrovni – v přístupu objevovat nové. Ostravské publikum se s jeho kompozicemi mohlo setkat už na několika bienále Ostravských dnů nové hudby, letos v červnu bude mít premiéru jeho komorní opera na NODO / Dny nové opery Ostrava 2016 (www.newmusicostrava.cz).

Soubor MoEns byl založen v roce 1995, skupinou pražských hudebníků a skladatelů, kteří chtěli do českého hudebního života vnést platformu pro profesionální interpretaci soudobé v podobě stabilního hudebního tělesa. Cílem souboru je věrná a specializovaná interpretace, která podněcuje vznik náročných nových děl pro tento soubor. Základem repertoáru je hudba mladší generace českých skladatelů doplňovaná o vybraná zahraniční současná díla a hudbu klasiků 2. poloviny 20. století.


vstupné 30,- Kč


Cyklus Odložená paleta

Program Odložená paleta se soustředí na rozšířené pole výtvarného umění v kontextu nových médií, literatury, filmu, hudby, tance a divadla. S odkazem na sborník z roku 1942 (ed. Alžběta Birnbaumová a Věra Černá), představující předčasně zemřelé osobnosti českého výtvarného umění, tato řada představuje prostřednictvím prezentací, akcí a projekcí významné osobnosti a tvůrčí aktivity využívající vizuální prostředky mimo klasickou galerijní situaci.