Kaligrafie znamená krasopis, kreslení písmen. Cizí abecedy nám povětšinou zapírají obsah, kličky a kudrlinky jednotlivých písmen v nás však vyvolávají zvědavost, sledujeme jejich rytmus, zrak tančí po jednotlivých písmenkách. Což takhle zažít setkání s jiným písmem a letmý dotyk s jinou kulturou? Tibeťané píší často na kameny, zaznamenávají na ně modlitby, které pak odnášejí na posvátná místa, nejčastěji do hor. Vezměte i vy svůj kámen do galerie, abyste ho následně odnesli na své oblíbené místo v horách.


Nedělní program pro rodiny s dětmi navazuje na naši aktuální výstavu Dočasný depozitář – kresba: případová studie 2 (česko-polská verze).


Jigme Tenzin se narodil v podhimálajském městě Dárdžilingu jako syn rodiny tibetských uprchlíků. Poté, co strávil velkou část svého mládí studiem buddhistické dialektiky, přijel v roce 2002 na pozvání  Univerzity Karlovy do České republiky, aby zde vyučoval tibetštinu. Nakonec se usadil v Ostravě, kde má se svou ženou Evou dvě děti, a věnuje se tibetské masáži a józe.


Předpokládaná délka 1,5 hodiny. Vhodné pro děti od 6 do 12 let.

Kapacita každé z dílen je 20 osob. Prosím, rezervujte si místa na info@plato-ostrava.cz.


Doporučené vstupné 30 Kč