Plato Galerijni koulovacka

Připojujeme se k 9. ročníku benefiční akce Advent plný andělů, která 27. 11. od 15.00 představí v Multifunkční aule Gong místní neziskové organizace. Naším příspěvkem bude „galerijní koulovačka“, která se jako metafora zápasu dobra a zla uskuteční hned třikrát, a to v 16.30, 17.30 a 18.30 hodin. Děti se mohou na tento boj vyzdobit maskami anděla, anebo ďábla, s jejichž výrobou jim v průběhu akce pomohou naše zkušené lektorky (od 15 do 18.30h). Rodiče mohou v mezičase buď podpořit neziskové organizace nákupem jejich výrobků, nebo zhlédnout výstavu Michala Kalhouse Muž a žena, otevřenou mimořádně až do večerních hodin.

Stovky polystyrenových koulí, které budou do galerie nevezeny jen pro tuto jedinou příležitost, poskytlo Národní divadlo moravskoslezské. Koule byly součástí jejich úspěšné produkce opery Lohengrin, jejíž autor i hlavní postava díla měli v otázkách sváru dobra a zla poměrně jasno – byť bychom s jejich pojetím mohli polemizovat.

Těšíme se na vás, ať už jako na aktivní účastníky nebo pozorovatele této koulovačky s předem známým vítězem, a přejeme tak trochu jiný advent.